Δελτίο Τύπου: 5ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ (ΤΕΝΙΣ) [18/04/2010]

         
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                            Νέα Ιωνία 19/04/2010
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ           
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ                              
ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ                                                                                           
Ταχ. Δ/νση:     Λ. Ηρακλείου 268            
Τηλ.:      2102759768 – 2777721
FAX:      2102712456
e-mail:    aodni@otenet.gr                     

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΘΕΜΑ:   5ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ (ΤΕΝΙΣ)

   Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το 5ο τουρνουά αντισφαίρισης (τένις) που διοργάνωσε ο Αθλητικός Οργανισμός του Δήμου Νέας Ιωνίας στα πλαίσια ανάπτυξης και προβολής του Μαζικού Αθλητισμού που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο τένις Βεϊκου από το Σάββατο 17/4/2010 και ολοκληρώθηκε με τη διεξαγωγή των τελικών την Κυριακή 18 Απριλίου 2010.

   Το Τουρνουά παρακολούθησαν πολλοί θεατές , γονείς και παιδιά .

Νικητές ανά κατηγορία αναδείχθηκαν:

Μικρά κορίτσια 1η Κατηγορία Γυμνάσιο ( Μεγάλο γήπεδο )

1. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ
2. ΜΠΑΚΑΟΥΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
3. ΓΙΑΓΚΑΖΟΒΑ ΕΛΠΙΔΑ

Μικρά Αγόρια 1η Κατηγορία  ( Μεγάλο γήπεδο )

1. ΙΓΝΙΑΤΟΒΙΤΣ ΜΑΡΤΙΝ
2. ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
3. ΛΕΟΝΤΑΡΑΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ

Άνδρες  2η Κατηγορία  ( Μεγάλο γήπεδο ) 

1. ΚΟΣΒΑΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
2. ΚΡΑΣΟΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
3. ΣΑΣΑΡΩΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

Μικρά Αγόρια 2η Κατηγορία  ( Μεγάλο γήπεδο )

1. ΚΟΣΣΗΒΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2. ΠΟΥΛΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ
3. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ

Γυναίκες 1η Κατηγορία  ( Μεγάλο γήπεδο ) 

1. ΒΑΡΑΤΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ
2. ΛΥΚΟΥΔΗ ΙΩΑΝΝΑ
3. ΑΛΕΒΙΖΑΚΗ ΓΙΟΥΛΗ

Μεγάλα αγόρια  ( Μεγάλο γήπεδο )

1. ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2. ΜΑΛΑΜΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Μικρά κορίτσια 1η Κατηγορία Δημοτικού ( Μικρό γήπεδο )

1. ΣΠΕΤΖΙΕΡΗ ΒΑΓΓΕΛΙΩ
2. ΠΕΣΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ
3. ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Μεγάλα κορίτσια 1η Κατηγορία Γυμνασίου  ( Μεγάλο γήπεδο )

1. ΛΙΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
2. ΠΑΣΧΑΛΑΚΗ ΚΕΛΛΥ
3. ΔΕΔΟΥΣΗ ΕΙΡΗΝΗ

Άνδρες  1η Κατηγορία  ( Μεγάλο γήπεδο )
 
1. ΜΠΑΚΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΤΕΛΗΣ
2. ΡΑΣΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
3. ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΙΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Μικρά κορίτσια 2η Κατηγορία Δημοτικού ( Μικρό γήπεδο )

1. ΜΠΟΥΖΙΝΕΚΗ ΜΑΡΚΕΛΑ
2. ΔΙΨΑΚΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ
3. ΒΛΑΧΟΥ ΜΑΡΙΣΑ

Γυναίκες 2η Κατηγορία  ( Μεγάλο γήπεδο ) 

1. ΔΑΒΟΥΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
2. ΤΖΑΦΑ ΧΙΛΝΤΑ
3. ΚΑΤΣΑΜΑΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Αγόρια  2η Κατηγορία Δημοτικού ( Μικρό γήπεδο ) 

1. ΦΑΡΜΑΚΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
2. ΔΙΨΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. ΤΣΕΣΜΕΤΖΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ

     Σε όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος στο τουρνουά απονεμήθηκαν τιμητικά διπλώματα 
συμμετοχής , ενώ οι νικητές  βραβεύθηκαν με  κύπελλα και μετάλλια .
Κατά τη διάρκεια του Τουρνουά πραγματοποιήθηκε ανοιχτό μάθημα για τους αρχάριους
αθλητές-τριες.

       Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους  ο Πρόεδρος του Α.Ο. και Δημοτικός
Σύμβουλος κ. Γιάννης Λαζαρίδης, ο Αντιπρόεδρος του Α.Ο. και Δημοτικός Σύμβουλος
κ. Παναγιώτης Βλασσάς, τα μέλη του Δ.Σ. του Αθλητικού Οργανισμού κ. Παναγιώτης
Καρακίτσος, κ. Ηλίας Κόκκαλης, κ. Χρήστος Σταθόπουλος και ο εκπρόσωπος του Α.Ο.
 Ν. Ιωνίας κ. Τάκης Καρβουνιάρης. 

      Την εκδήλωση κάλυψε ο νοσηλευτής κ. Παγκράτης από το Κωνσταντοπούλειο Γενικό
Νοσοκομείο Ν. Ιωνίας.
 

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ


    
 



Επιστροφή
Το έργο συγχρηματοδοτείται από την Ε.Ε. και το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης